Informacje

- Zasady użytkowania mebli z litego drewna

- Pielęgnacja i konserwacja mebli olejowanych

- Pielęgnacja i konserwacja mebli lakierowanych

- Zamówienia , terminy , płatności i dostawy

- Gwarancje i zasady reklamacji

- Prawa autorskie

 

 

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z podstawowymi zasadami użytkowania mebli z drewna dębowego

 

 - każdy mebel powinien stać na równym ( wypoziomowanym ) podłożu

 - odległość usytuowania mebla od źródeł ciepła powinna być większa niż 1 metr

 - należy tak ustawić meble aby chronić je przed bezpośrednim wpływem promieni słonecznych

 - optymalna temperatura dla mebli z drewna dębowego waha się pomiędzy 18 – 25 C  , a odpowiednia 

   wilgotność to 30 – 50 %

 - w celu uniknięcia plam czy odkształceń prosimy stosować podstawki pod gorące i wilgotne przedmioty

 

Pielęgnacja i konserwacja mebli dębowych olejowanych

 

Meble olejowane zyskują coraz większą popularność . Nic dziwnego – to prawdziwy powrót do natury.

Olej doskonale impregnuje drewno zabezpieczając je przed ścieraniem oraz uszkodzeniami mechanicznymi , jednocześnie eksponując piękno i naturalność tego materiału. Olejowana powierzchnia „oddycha” regulując mikroklimat wnętrza  , jest ona również wszechstronna w użyciu . Naturalne właściwości drewna

zabezpieczonego olejem pozwalają na zasklepianie mikro uszkodzeń .

 Zakupione przez Państwa meble zostały fabrycznie zagruntowane wysokiej jakości olejem gruntującym

duńskiej firmy Woca a następnie pokryte olejem woskowym szwedzkiej firmy Herdings .

Powierzchnie użytkowane intensywnie wymagają częstszego olejowania , nawet 2-3 razy w ciągu roku

 Powierzchnie olejowane w porównaniu z lakierowanymi są znacznie bardziej narażone na zabrudzenia czy poplamienia . Do ich codziennej pielęgnacji wystarczy lekko wilgotna , dobrze wyciśnięta szmatka lub sucha chusteczka do kurzu ( zabrudzenia wycieramy w kierunku usłojenia mebli ) .

 Do dokładniejszego czyszczenia proponujemy specjalne mydło do powierzchni drewnianych olejowanych , które nie tylko zmywa ale dzięki zawartości m.in. oleju sojowego i kokosowego tworzy na powierzchni olejowanej warstwę ochronną. Dzięki zastosowaniu mydła powierzchnia staje się coraz mnie podatna na zabrudzenia.

 Gdy po dłuższym użytkowaniu powierzchnia olejowana zaczyna matowieć lub szarzeć , można ją odświeżyć poprzez naniesienie cienkiej warstwy oleju . Olej nakładamy równomiernie za pomocą niewielkiej bawełnianej szmatki na całą powierzchnię , po czym w zależności od możliwości wchłaniania drewna po około 20 – 40 min usuwamy nadmiar oleju . Następnie po około 30 min przez kilka minut polerujemy powierzchnię ruchem wzdłuż słojów drewna , do tego celu proponujemy używać większą szmatkę , najlepiej bawełnianą . Po tych czynnościach aby uniknąć ryzyka samozapłonu , szmatki nasączone olejem należy przed wyrzuceniem bezwzględnie zamoczyć w wodzie.

 W przypadku silnych zabrudzeń czy trwałych plam , przed olejowaniem wskazane jest przetarcie / przeszlifowanie  powierzchni drewnianych drobnym papierem ściernym . W zależności od potrzeb polecamy użycie papieru ściernego o granulacji od 120 do 300 . Przy większych rysach rozpoczynamy pracę od granulacji 120 , następnie stosujemy granulacje wyższe . Powierzchnię mebla zawsze szlifujemy wzdłuż słojów .

Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni , wycieramy ją z kurzu i pyłu a następnie pokrywamy olejem wg podanego wcześniej schematu .

 

Szeroki wybór preparatów i olejów do pielęgnacji mebli z litego drewna znajdziecie Państwo w marketach budowlanych oraz w sklepach branżowych .

 

Konserwacja mebli lakierowanych

 Do pielęgnacji mebli lakierowanych służą specjalne środki przeznaczone do tego celu ale najczęściej wystarczy miękka zwilżona wodą gąbka z odrobiną płynu do mycia naczyń . Nie należy stosować żadnych środków czy preparatów chemicznych takich jak rozpuszczalniki , terpentyny czy zmywacze . Do produkcji używamy lakierów poliuretanowych najwyższej jakości ale po kilkuletnim użytkowaniu w celu przywrócenia ich pięknego wyglądu proponujemy zastosowanie past woskowych wyprodukowanych na bazie wosku pszczelego .

 

Płatności , Terminy , Dostawy

 

W przypadku mebli na indywidualne zamówienie konieczna jest wpłata zaliczki w wysokości od 50 do 100 % wartości zamówienia . Należy ją wpłacić w momencie podpisywania Umowy przed rozpoczęciem prac .

Pozostała część należności płatna jest po otrzymaniu mebla .

 Istnieje możliwość natychmiastowej sprzedaży wybranych przez Państwa produktów o ile takowe znajdują się w firmowym magazynie . W przypadku mebli na zamówienie czas oczekiwania jest ustalany indywidualnie w zależności od wielkości zamówienia , zwyczajowo jest to okres od 3 do 8 tyg .

 

Opcje transportu :

 - odbiór osobisty w siedzibie firmy w Gdyni

 - przesyłki kurierskie ( spedycja , cena do negocjacji )

 - na terenie Trójmiasta i okolic firma zapewnia własny transport ( cena ustalana indywidualnie )

 

Przy zamówieniach indywidualnych jesteście Państwo informowani na bieżąco o postępie prac .

Przed dostawą jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym tak aby odbyła się ona spokojnie i bez zbędnych komplikacji . Większość mebli transportowana jest w całości i po rozpakowaniu gotowa jest do ustawienia w 

w Państwa lokalu bez żadnego dodatkowego montażu .

Stoły najczęściej transportowane są w 2 częściach , ich montaż jest prosty i zajmuje dosłownie kilka minut .

 

Gwarancja i zasady reklamacji

 

Manufaktura drzewa udziela 24 miesięcznej gwarancji na wszystkie swoje meble

 

Gwarancją nie są objęte wady i uszkodzenia :

 

 - powstałe w wyniku użytkowania mebli niezgodnie z ich przeznaczeniem

 - na podstawie których dokonano przeceny produktu

 - powstałe w wyniku niestosowania się do zaleceń konserwacji i użytkowania

 - które powstały podczas niewłaściwego transportu lub montażu przez nabywcę

 - powstałe w wyniku napraw lub przeróbek wykonywanych przez nabywcę

 

W celu uniknięcia bądź zminimalizowania uszkodzeń transportowych nasze meble są solidnie zapakowane i doskonale zabezpieczone. W przypadku dostarczenia mebli przez firmę transportową , kupujący jest zobowiązany do otwarcia i sprawdzenia towaru w obecności kierowcy lub osoby za to odpowiedzialnej . W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń powstałych podczas transportu należy zażądać od kuriera spisania „protokołu uszkodzenia „ W przypadku braku takiego dokumentu Państwa roszczenia z tytułu uszkodzeń transportowych nie będą uwzględniane .

 

Prawa autorskie

 

Wzory produktów , fotografie oraz teksty zamieszczone w naszym sklepie podlegają ustawowej ochronie. 

Ich kopiowanie i rozpowszechnianie jest zakazane. ( ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku )

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl